Covid-19 Testleri - Hastane, Evde, İşyerinde Güvenle!

COVID-19

COVID-19

Gelişmiş Tanı Testleri ile Covid-19’u Zamanında Tespit Ediyoruz!

Burun sürüntüsünden numune alınarak uygulanan PCR testi, virüsün genetik bilgisi ve kişinin enfekte olup olmadığı hakkında bilgi vermektedir. PCR testinin doğru sonuç verebilmesi için enfeksiyonun erken döneminde, antikorlar oluşmadan test yapılması gereklidir. Bulaş zincirinin kırılmasını sağlayarak virüsün kontrol altına alınmasına yardımcı olan PCR testini, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen hastanemizde yaptırabilir; hızlı, doğru ve güvenilir sonuçlar alabilirsiniz.

Antikor Taramaları ile Covid-19’un İzini Sürün!

Toplum bağışıklığını tarama amacıyla kullanılan antikor testi, kişinin kan örneği alınarak uygulanmaktadır. Antikor testi ile uzmanlar kişinin virüse maruz kalması sonucunda savunma sisteminin virüse karşı verdiği tepkiyi değerlendirebilmektedir. Test sonucu pozitif çıktıysa vücut virüsle bir şekilde tanışmış anlamına gelmektedir. Ancak test sonucu negatifse virüsün kesinlikle yok olduğu anlamı çıkarılmamalıdır. Çünkü virüs vücuda girdikten sonra savunma sisteminin aktifleşmesi zaman almaktadır. Antikorlar genellikle virüs vücuda girdikten 1-2 hafta sonra oluşmaya başlamaktadır ancak bu durum da kişiden kişiye farklılık göstermekte ve negatif sonuca bağlı kesin çıkarımlar yapılamamaktadır.

PCR ve Antikor Arasındaki Fark Nedir?

PCR Testinde

Burun sürüntüsü numunesi ile virüse kuluçka aşamalarda tanı konulabilir. Test, vücutta virüsün varlığını, ayrıca vücudun enfeksiyona yanıt olarak ürettiği antikorları belirleyebilmektedir.

Pozitif olduğu durumlarda karantina ve izolasyonla bulaş zincirini kırabilir.

Antikor Testinde

Kan örneği alınarak virüse karşı bağışıklık kazanılıp kazanılmadığı öğrenilebilir, bağışıklık sisteminin verdiği tepkiler değerlendirilebilir. Test atlatılmış enfeksiyonu göstermekte olup, bireyin o anda enfeksiyonlu olup olmadığına dair bilgi vermemektedir.

Antikor Testi;

PCR Testi; virüs kapıldığı yönünde şüphe ve belirtiler var ise PCR testi yapılması gerekir. Test, vücutta virüsün varlığını, ayrıca vücudun enfeksiyona yanıt olarak ürettiği antikorları belirleyebilmektedir.

 • PCR bir Antijen testidir ve kişinin hasta olup olmadığını ortaya koymaktadır, akut olarak enfeksiyonun varlığını gösterir.
 • PCR testinin amacı mümkün olan en kısa sürede pozitif vakayı yakalamak ve kişinin durumuna göre erken evrede tedaviye başlamaktır veya bu kişileri hızlı bir şekilde toplumdan izole etmektir.
 • Antikor testleri ise kişide oluşan antikorları, daha önce enfeksiyonu geçirip geçirmediğini, virüsle mücadelenin hangi döneminde olduğunu ve bağışıklık gelişip gelişmediğini gösterir.
 • IgM antikorları, virüs bulaştıktan sonra ilk iki hafta içerisinde semptomların görülmeye başlaması ile birlikte, bağışıklık sisteminin erken evre yanıtını göstermektedir.
 • IgG tipi antikorlar en erken 15’inci gün pozitif çıkmakta ve COVID-19’a yol açan virüse karşı vücudun bağışıklığını göstermektedir. Covid-19 Testleri, laboratuvarlarımızda hassas ölçüm metotları kullanılarak güvenle gerçekleştirilmektedir.
Laboratuvarlarımız 24 saat kesintisiz hizmet vermekte, sonuçlar 12-24 saat içinde teslim edilmektedir.
Hastanemizde, DSÖ ve Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen önlemler tüm sağlık çalışanlarımız ve personellerimiz tarafından hassasiyetle uygulanmaktadır.
Hastanemiz, Covid-19 Testleri için 7/24 hizmet vermektedir.

Laboratuvarlarımız, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.

İş Yerinizin ve Evinizin Konforunda PCR ve Antikor Testi

Hastanemizin güvenilir ve tıbbi donanımı güçlü ortamında uygulanan PCR ve Antikor Testleri ile sağlığınızı Covid-19’a karşı koruyabilir, isterseniz evinizde isterseniz de hastanemizde taramalarınızı güvenle ve konforla yaptırabilirsiniz.

Kurumlara Özel PCR Testi

Testi Neden Yaptırmalıyız?

PCR testi, herhangi bir belirti olmasa bile mümkün olan en kısa sürede pozitif vakayı yakalamak ve kişinin durumuna göre erken evrede tedaviye başlamasını veya bu kişilerin hızlı bir şekilde toplumdan izole edilmesini sağlayan güvenilir bir testtir.

Test yaptırmak sizin ve sevdiklerinizin tedavi, izolasyon ve önlem sürecinin erken başlaması açısından çok önemlidir.

Yurt Dışına Çıkış Öncesi PCR Testi

PCR testi, COVID-19 bağlantılı bir sağlık problemi olup olmadığını tespit etmek için uygulanan bir testtir. Yurt dışına çıkmak gibi bir planınız varsa bazı ülkelere giriş için zorunlu olan PCR testlerinizin sonuçlarını vakit kaybetmeden alabilir ve o ülkelerde uygulanan karantina gibi bazı kısıtlayıcı önlemlere tabi tutulmayabilirsiniz.

Kurumlara Özel Antikor Testleri (IgM/IgG)

Neden Antikor Testleri Yaptırmalıyız?

Antikor Testleri ile çalışanlarınızı bağışıklık durumunu öğrenebilir, hastalığa karşı bağışıklık kazanmış çalışanınızı belirleyerek daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde iş ortamına ve sosyal yaşama dönmelerini sağlayabilirsiniz.

Antikor Testleri:

IgG: Covid-19 aşısını 2 doz yaptırdıktan ve 2 hafta sonra IgG antikor testi ile bağışıklık düzeyinizi öğrenebilirsiniz. Vücut, aşıdan en az 2 hafta sonra aşıya yanıt verir ve antikor üretir. Bu antikorlar, enfeksiyonla savaşmaya yardımcı olmak için bağışıklık sisteminiz tarafından kullanılır. Covid-19 IgG testinizin pozitif çıkması, aşılama veya hastalığı geçirerek virüse karşı bir bağışıklığınızın olduğunu gösterir.

Sonuçlara Online Ulaşım

Çalışanlarınız Covid-19 Test sonuçlarını, e-sonuç  sayfamızdan belirtilen saatlerde görüntüleyebilirler. Ayrıca test sonuçları toplu olarak en kısa sürede kurumunuza iletilmektedir.

Omicron Varyantını Tanıyın, Önleminizi alın

Diğer varyantlardan farklı olarak Omicron’un, soğuk algınlığına yakın semptomlar verdiği, diğer varyantlar gibi ağır enfeksiyonlara neden olmadığı bildirilmektedir. Hastaların yüzde 83’ünün en çok öksürükten şikâyetçi olduğu belirtilmiştir. Ancak, ateş ve koku veya tat kaybı gibi diğer yaygın COVID-19 semptomları, Omicron varyantı için hala dikkat edilmesi gereken önemli işaretlerdir.

Omicron varyantının diğer belirtileri;

 • Burun tıkanıklığı ve akıntısı
 •  Yorgun ve uyuşuk hissetme
 • Boğaz ağrısı
 • Baş ağrısı
 • Ateş
 • Tat azalması
 • Koku azalması
 • Aşırı terleme

COVID-19 TESTLERİ İÇİN TEKLİF ALIN

  Test Tipi

  Çalışan Sayısı

  İşyerinde Numune AlmaEvde Numune AlmaHastanede Numune Alma