Loading...
Menü

Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği (SASDER) ile MEDOVA Hastanesi işbirliğinde gerçekleştirilen “Sağlık Yöneticisinin Gündemi” paneli geçtiğimiz hafta sonu Konya’da gerçekleşti.

Sağlık ve sosyal güvenlik alanındaki gelişmeleri gözden geçirmek, bu alandaki kararların etkilerini izlemek ve gelişmeleri değerlendirmek üzere düzenlenen panelde;

“Sağlık Hizmetlerinde Finansal Risklerden Korunma ve Sağlık Güvencesinde Tam Kapsam”

“Önümüzdeki Dönemde Nelere Hazırlıklı Olmalıyız ?” gibi başlıca iki konu masaya yatırıldı.

MEDOVA Hastanesi ev sahipliğinde gerçekleşen ve açılış konuşmasını Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit KARACA’nın yaptığı panele konuşmacı olarak; Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin ÇELİK, Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar SUR, Okan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mithat KIYAK, Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Haluk ÖZSARI, Anadolu Sağlık Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Metin ÇAKMAKÇI, SGK GSS Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Mustafa ÖZDERYOL, SASDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Melih BULUT ve Marsh Brokerlik Direktörü Yrd. Doç. Dr. Murat FIRAT katıldı.

Konya Milletvekili Dr. Hüsnü BOZKURT, S.Ü Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar GÖKTAŞ, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan KÜÇÜKKENDİRCİ, N.E.Ü Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet TEKİN, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İl Müdürü Murat Mustafa YAVUZ ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Gökhan DARILMAZ ile çok sayıda kamu ve özel sektör temsilcisi sağlık profesyoneli de panele davetli olarak katılanlar arasındaydı.

MEDOVA Hastanesi’ndeki panel kokteyli ile başlayan programda, kokteyl sonrası hastaneyi gezen davetliler, ardından panel için Ramada Plaza’ya geçerek sağlık sektörünün geleceğini masaya yatırdılar.

Konuşmacılar sunumlarını gerçekleştirdikten sonra soru-cevap şeklinde geçen son bölümle tamamlanan panel sonrasında, toplantıya ev sahipliği yapan MEDOVA Hastanesi yöneticileri tarafından misafirler için Konya’nın turizmde öne çıkan Mevlana Müzesi, Tropikal Kelebek Bahçesi, Sille Antik Kenti, Ateşbaz-ı Veli Türbesi gibi yerlerinden oluşan iki günlük bir şehir turu gerçekleştirildi.