Hollywood Yanaği (Bichectomy) Yanak İnceltme Estetiği

Kalın ya da tombul görünümlü yanaklar kişilerin olduğundan daha kilolu görünmesine sebep olurken; ince hatlı yüz yapısı daha estetik ve daha genç görünmesini sağlar. Kişiyi rahatsız eden bu görüntü yanak inceltme estetiği yani Bichectomy (Bişektomi) ile kolayca giderilebilmektedir

Bichectomy (Bişektomi) yani yanak inceltme estetiğinin kolay bir cerrahi işlem olması da son dönemlerde en çok tercih edilen estetik işlemlerden olmasını sağlamıştır.

Bichectomy (Bişektomi) kısaca, elmacık kemiğinin daha da belirginleştirilmesi ve yüz hatlarının daha belirgin hale getirilmesi için yanakta bulunan fazla yağların alınması işlemidir. Her hasta Bichectomy (Bişektomi) işlemi için uygun değildir. Hastanın yağ dokusunun miktarı ve cilt kalitesi çok iyi muayene edilmelidir. Aksi halde ilerleyen yıllarda çökük ve daha yaşlı görünüme neden olan bir yüz hattı oluşturmuş oluruz.

Bichectomy (Bişektomi) şu sıralar en çok Hollywood yıldızları tarafından uygulandığı için Hollywood Yanağı olarak da anılmaktadır. İnce ve keskin yüz hatları özellikle oyuncuların ifadelerinin daha güçlü görünmesini sağlamaktadır. Bişektominin tersi yani orantısız derecede göçük yanak görüntüsü için de ameliyatsız yanak dolgusu işlemi yapılabilmektedir.

Bichectomy (Bişektomi), Yanak İnceltme Ameliyatı Nasıldır?

Uygulama kişinin ve doktorun ortak tercihine göre lokal ya da genel anestezi altında yapılabilmektedir. Ağız içinde açılan küçük bir kesi sayesinde o bölgedeki yağ dokusunun %40’ına yakını dışarı alınır. Yaklaşık yarım saat süren bu işlemde kesik izi yanağın içinde olduğu için estetik açıdan sizi rahatsız edecek hiçbir görüntü oluşmamaktadır. İşlem sonrası kısmi ağrı ve şişlikler meydana gelebilmektedir. Hasta aynı gün evine gidebilir. İyileşme süreci ise hastanın ağız içini sürekli hijyen tutması ile doğru orantılıdır. Bu süreçte gargara ve diş fırlama işlemleri dikkatli bir şekilde yapılabilmektedir. Yanak içi dikişler birkaç gün içinde kaybolacaktır. Tedavinin sonucu 3-4 hafta içinde net bir biçimde görünmektedir.