Lip Lift Ya Da Angel Lip Nedir?

Angel Lip Lift başka bir adıyla üst dudak kaldırma operasyonu, dudak enjeksiyonları ve dudak implantı ihtiyacını ortadan kaldırmaya yönelik dudak büyütme prosedürüdür. Dudaklardaki Vermillion bölümü (dudak kısmı) dar olduğu zaman üst dudak ince görünür ve burun ile dudak arasındaki mesafe de buna bağlı olarak uzun görünür. Üst dudaklarının büyük olması aynı zamanda çekiciliğin de işaretidir. Kadınlar dudaklarını daha dolgun, büyük ve çekici göstermek için ruju taşırarak sürerler. Dudakları bu şekilde belirginleştirmeye çalışmak hem uzun vadeli bir sonuç sağlamamaktadır hem de hatalı yapılan makyaj çekicilikten çok çirkin ve basit duran bir görünümde olmaktadır.

Angel Lip Lift yani üst dudak kaldırma ameliyatında kadınların filtral kolon yani burun ile dudak arasındaki bıyık bölümü mesafesi azaltılarak dudaklarda melek kanadı etkisi yaratmak amaçlanmaktadır. Angel Lip Lift, dudak enjeksiyonu ve dudak implantı ihtiyacını ortadan kaldıran etkili ve uzun vadeli bir dudak büyütme ve yapılandırma prosedürüdür.

Yaşın ilerlemesiyle birlikte dudakların dolgunluğu ve hacmi azalır. Hacim ve dolgunluk azalması yaşayan dudaklar yüzümüze yaşlı ve yorgun bir ifade katmaktadır. Üst dudak ile burun arasındaki mesafe uzuyor bu durum üst dişlerin asılı gibi görünmesine neden oluyor. Bazı kişilerde ise genetik olarak görülen uzun ve ince üst dudak formu yüz estetiğini ön plana çekmekten çok geri plana itiyor. Kadınlar hangi yaşta olurlarsa olsunlar Lip Lift operasyonuyla mükemmel kalıcılıkta çekici dudaklara ulaşmayı hedefliyorlar. Lip Lift, dudak protezi, dudak silikonu ya da dolgu işlemleri gibi uygulamalara sürekli ödeme gerektiren maliyetleri ortadan kaldırıyor.

Lip Lift Ameliyatı Nedir?

Lip Lift ameliyatı üst dudağı hedefleyen ve kişinin gülümsemesinin ortaya çıkmasını sağlayan aynı zamanda dudakların hacimli ve dolgun görünmesini de sağlayan bir operasyon şeklidir. Lip Lift ile üst dudağı ince olan kişilerde alt dudak ile beraber estetik görüntü elde edilmekte ve hacim olarak artış sağlanmaktadır.

Lip Lift operasyonu uygulaması son derece konforludur. Lip Lift ameliyatında burun ile üst dudak arasındaki uzunluk cilt ve doku şeridi alınarak çıkartılır ve mesafe kısaltılır. Fazla cilt çıkartıldıktan sonra kesi bölümü birleştirme yapılarak dikilir. Kesi bölümü katlar halinde kapatılır ve dudağın yeterli kuvvet sağlaması için gerekli dikişler cilt altına yerleştirilir. Derin dikişlerin cilt altına yerleştirme işleminden sonra cilt kenarları titiz bir çalışmayla hizalanır ve kesi mümkün olduğunca az görünür hale getirilir. Lip Lift ile Cupid yayı (üst dudakta bulunan iki tepe noktası) yeniden şekillendirilerek, dudak üstü kısmı ile burun altı mesafeyi yeniden tanımlar. Birçok estetik cerrah bu alanın ideal ölçüsünün 12 ile 15 mm arasında olduğunu düşünmektedir. Lip lift ile bu bölümdeki kaslar sıkıştırılarak üst dudak yeniden şekillendirilir. Şekillendirme prosedürü ortalama 1 saat sürmekte ve iyileşme süresi yaklaşık 5-7 gün arasında değişmektedir.

Lip Lift Kalıcı Etkisi;

Çok daha belirgin üst dudak,

Üst dişlerin belirgin hale gelmesi,

Orantılı ve dengeli yüz hatları,

Daha estetik, simetrik ve genç bir yüz,

Üst dudak ile burun mesafesinin azalması,

Lip Lift Kimlere Uygundur?

Lip Lift uygulaması her yaştan erkek ve kadın için uygun bir operasyondur. Üst dudaklarının inceliğinden yakınan, burun ile dudak arasındaki mesafenin uzun olmasından yakınan ve dudaklarını kaldırmak isteyen kişiler için Lip Lift uygun bir operasyondur.

Lip Lift Operasyonunda İyileşme Dönemi

Lip Lift operasyonunun akabinde üst dudak bölgesinde ilk 72 saat içerisinde ödem ve şişme meydana gelir. Soğuk buz ve soğuk kompres uygulamalarıyla kontrol edilen bu bölgede zamana bağlı olarak şişlikler inmektedir. Yapılan ameliyatın niteliğine bağlı olarak görülen bu ödem ve şişkinlikler normal kabul edilmektedir. Operasyon sonrasında yaşanacak ağrı ihtimaline karşı düşük dozlu ağrı kesicilerle ağrı kontrol edilir. Lip Lift ameliyatı iyileşme döneminde iyileşme süresi kişiden kişiye değişiklik gösterse de genel olarak 5 ile 7 gün arasında bir iyileşme dönemi bulunmaktadır. Burun altına atılan dikişler ameliyattan 5 gün sonra çıkarılmaktadır.

Lip Lift yani Üst Dudak Kaldırma ameliyatında hedeflenen üst dudağı buruna yaklaştırarak dolgun, çekici ve hacimli görünmesini sağlamaktır. Bu işlemle üst dişlerin görünürlüğü ve dudak yapısındaki estetik görüntü daha çok ortaya çıkmaktadır. Yaşça ileri olan hastalarda ise incelen ve hacim olarak azalan üst dudak yapısının toparlanarak dolgun bir görünüm verilmesi hedeflenir.