Birim Tanıtımı

 

Medova Tüp Bebek Merkezi, son teknolojik yöntemler ve tıbbi cihazlarla çocuk özlemi çeken çiftlere profesyonel sağlık çalışanları ile hizmet vermektedir. 2018 yılı Temmuz ayı itibariyle hizmet veren Medova Tüp Bebek Merkezi’nde bebek sahibi olmak isteyen çiftlere başarılı tedavi yöntemleri sunulmaktadır.

Güleryüzlü ve hasta odaklı hizmet anlayışıyla hizmet vermeyi temel amaç edinen merkezimizde, teknolojik donanım olarak kendini kanıtlamış uluslararası firmaların donanımlarına yer verilmiştir. Tüm tetkiklerin yapılabildiği tam donanımlı laboratuvarın yanı sıra, tamamı son teknoloji ürünü MR, 128 kesitli tomografi, dijital röntgenler, dijital mamografi, 4 boyutlu ultrasonlar ile donatılmış radyoloji ünitemiz tüm sağlık ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasiteye sahiptir.

Medova Tüp Bebek [IVF] Merkezi, başarısızlıkla sonuçlanmış tüp bebek vakalarından ileri yaştaki kadınların anne olmasına, şiddetli erkek kısırlığından tekrarlayan düşüklere kadar farklı birçok konuya, deneyimli uzman ekibiyle çözüm bulmaya çalışmaktır. Tüp bebek tedavisi başarısı için yoğun çaba harcayan ve bu anlamda önemli araştırmalar yapan ekibimiz, genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini de uygulamaktadır. Tüp Bebek Merkezimiz Talasemi, Kas Hastalıkları, Hemofili gibi birçok genetik geçişli hastalığı embriyolarda tanımlayabilmekte ve böylece sağlıklı çocukların dünyaya gelmesine yardımcı olmaktadır.

Ovülasyon indüksiyonu (yumurtlama tedavisi), suni döllenme, klasik tüp bebek (IVF), mikroenjeksiyon (intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu / ICSI) ve diğer mikro manipülasyon yöntemleri (assisted hatching, defragmantasyon, blastomere biyopsisi) ile testis biyopsisi gibi tanı ve tedavi yöntemleri, laparoskopik ve histeroskopik cerrahi girişimlerin de uygulanmakta olduğu Tüp Bebek Merkezimizde ameliyathanelerin yanı sıra androloji ve embriyoloji laboratuvarı da bulunmaktadır.

Kromozom yapısı en iyi olan, DNA’sı hasar görmemiş spermleri kolaylıkla elde etmeyi sağlayan ve böylelikle gebelik şansını yükselterek düşük yapma riskini azaltan “ÇİP BEBEK” (Mikroçipli Tüp Bebek) yönteminin de uygulandığı merkezimizde, bu yöntem sayesinde az sayıda sperme sahip olan erkeklerin de kısırlık sorununa çare bulunabilmektedir.