Öksürünce ve Hapşırınca İdrar Kaçırma Sorununa Çözüm

 

İdrar Kaçırma Tedavisinde Son Teknoloji: Femilift Lazer

İdrar kaçırma istemsiz olarak idrar tutmama halidir. Bu durum başta sosyal ve hijyenik birçok probleme neden olmaktadır. Başlıca iki çeşit idrar kaçırma mevcuttur.

Birincisi; mesane kasılma bozukluğundan kaynaklanan ani sıkışma, sık tuvalete gitme ve yetişemeden idrar kaçırma durumudur. İkincisi ise öksürme, hapşırma, ıkınma ve gülme gibi karın içi basıncı artıran hallerde ortaya çıkan, idrar tutucu kslarındaki yetersizlikten kaynaklanan stres idrar kaçırma durumudur. Bunları her ikisinin bir arada olmasına karışık tipte idrar kaçırma denir.

 

Femilift Lazer İle Yaşam Kalitenizi Artırın

Doğum, kilo alıp verme, hormonal dalgalanmalar gibi değişiklikler vajinal dokuya, pelvik tabana, vajinal mukozaya zarar verir. Bu fizyolojik değişimler, zamanla stres üriner inkontinans (idrar kaçırma) gibi kadınların yaşam kalitesini ve kendilerine güvenlerini etkileyen sorunlara yol açar.

İdrar Kaçırma Tedavisinde Femilift Lazer Uygulaması

Kadınlarda idrar kaçırma tedavisinde FemiLift Lazer uygulaması ile ameliyatsız – dikişsiz- kanamasız-ağrısız olarak tedavi olmak mümkündür. Cilt ve cilt altı dokuda oluşturduğu termal ve ablasyon etkisiyle dokularda yenilenme ve sıkılaşma sağlar.

FemiLift Lazer uygulaması hafif ve orta şiddetteki stres ve karışık tip idrar kaçırmada;

  • Etkili bir tedavi yöntemidir,
  • Hijyenik uygulama imkânı sağlar,
  • Hızlı sonuç alınma imkânı sağlar,
  • Pratik uygulama mevcuttur,
  • Kesintisiz ve kalıcı tedavi imkânı mevcuttur.

İdrar Kaçırma Tedavisi Lazerle Nasıl Yapılır?

Lazer yoluyla gerçekleştirilen idrar kaçırma tedavilerinde, hastaların gündelik ve sosyal yaşantıları olumsuz yönde etkilenmeden, hızlı ve pratik bir tedavi sağlanabilmektedir.

Ürojinekolojide, son yıllarda daha sık uygulanmaya başlayan lazerle idrar kaçırma yöntemleri;

  • Orta ve hafif derecedeki stres kaynaklı öksürme, hapşırma gibi stres kaynaklı idrar kaçırmaların,
  • Karışık tip idrar kaçırmaların tedavilerinde uygulanabilmektedir.

Lazerle idrar kaçırma uygulamalarında, herhangi bir kesi uygulanmamaktadır. Kesi uygulanmaması sebebiyle, herhangi bir ağrı oluşumu ortaya çıkmamakta, dolayısıyla hastaya anestezi uygulanması gerekmemektedir. Ameliyatsız, kesi ve dikiş söz konusu olmadan gerçekleştirilen lazerle idrar kaçırma tedavilerinde, ayakta ve hızlı şekilde uygulanabilmektedir.

Lazerle idrar kaçırma tedavisinde, öncelikli olarak hasta, jinekolojik muayene masasına alınmakta ve kullanılan özel bir spekulum ile hastaya pozisyon verilmektedir.

Uygulanacak lazer foto termal etki ile kolajen dokuların üretimi arttırılmakta ve bu dokuların üretimi arttırılarak idrar torbasını yerinde tutan, aynı zamanda destekleyen vajen ve pelvik kaslarda sıkılaşma sağlanmaktadır. Böylece idrar kaçırma şikayetleri tedavi edilmektedir.

Lazerle idrar kaçırma tedavileri, en fazla 20-25 dakika süren işlemlerdir. Genellikle 1 ile 3 seansta netice alınmaktadır. Seans aralığı 4-6 haftadır. Aynı zamanda lazer idrar kaçırma tedavileriyle, vajinal sıkılaşma ve kuruluğun azalmasından dolayı hastanın cinsel hayatında da normale dönme sağlanmaktadır.

Üroloji ve Kadın Hastalıkları branşlarında gerçekleştirilen idrar kaçırma tedavilerinde, hastaların gündelik ve sosyal yaşantıları olumsuz yönde etkilenmeden, hızlı ve pratik bir tedavi sağlanabilmektedir.